Aktuality

  
            

 

 

 

Akce Klubu čtenářů Bohumila Hrabala v roce 2023

Akce Klubu čtenářů Bohumila Hrabala v roce 2022

 

 

 Činoherní klub v Ústí nad Labem připravil na léto Hrabalovu inscenaci Pábitelé

Lehkonohá koláž obrazů a zápisků Bohumila Hrabala, v níž se proplétá raná humoreska o tlupě pojišťováků na lovu, s pozdní melancholií bilancujícího autora. Koláž se mění v konfrontáž. Zve nás do hospody, která je alfou i omegou Hrabalovy tvorby. Zve nás do divadla na pivo, párek a pábení všeho druhu...

 

Křest knihy Slavnosti sněženek - setkání s Bohumilem Hrabalem a jeho dílem

V sobotu jsme navštívili Lesní ateliér Kersko, kde se konal křest vzpomínkové knihy Bronislava Kuby. Příjemné odpolední chvilky plné vzpomínek na Hrabala, písní ze Slavností sněženek jsme strávili ve společnosti příznivců Bohumila Hrabala, osobností, které do vzpomínkové knihy přispěly a radost nám udělalo, že jsme se potkali s některými Členy Klubu čtenářů Bohumila Hrabala. Jeden z našich dlouholetých členů přicestoval až z Polska a setkání s ním nám udělalo obrovskou radost.

 

Jan Řehounek obdržel cenu Zlatý Cassius

Ačkoliv byl v roce 2020 už 22. ročník setkání příznivců známého spisovatele Hrabalovo Kersko zrušen, tradiční ocenění Zlatý Cassius předáno bylo.
 

Hrabalovo Kersko 2021

Hrabalovo Kersko se uskuteční 22. 5. 2021.

 

Hrabalovo Kersko 2020

V souvislosti s vážnou situací s pandemií Covi-19 a vyhlášeným nouzovým stavem pro Českou republiku jsme se rozhodli v tomto roce Hrabalovo Kersko nepořádat.

 

Městská knihovna v Praze zpřístupnila část Hrabalova díla online

Městská knihovna v Praze zpřístupnila online 13 vybraných titulů z Hrabalova obsáhlého díla. Nově si můžete prohlížet či stahovat tituly jako:

Ostře sledované vlaky, Příliš hlučná samota, nebo třeba Perličky na dně.

 

Křest sborníku Schizofrenická historiografie 

19. 9. 2019 byl v Městské knihovně Nymburk slavnostně pokřtěn sborník s názvem Schizofrenická historiografie – Literatura Bohumila Hrabala v dějinných zlomech krátkého 20. století.